Вимірювання опору ізоляції
Від стану електроізоляції безпосередньо залежать втрати електричного струму, пов'язані з можливістю його витоку з електросистеми через зони з неякісною ізоляцією, її безпека для людини та можливість тривалої безаварійної роботи. Для того, щоб таких проблем не виникне, необхідно точно дотримуватися правил проєктування й експлуатації електромереж.
Замір опору ізоляціі з використанням спеціальних методів та обладнання має регулярно проводитися на всіх електричних лініях і мережах, тільки так можна заздалегідь виявити ступінь зношеності ізоляції та її ізолювальні якості.
Кваліфікований вимір ізоляції
Кваліфікований вимір ізоляції полягає в вимірі опору ізоляції всіх дротів і з'єднанні мережі.
Проводити такі випробування й вимірювання, що виконуються за допомогою спеціального обладнання — мегамометра, можуть тільки фахівці електролабораторій, що має відповідний доступ і роздільну здатність для вимірювальних робіт.
Залежно від кількості дротів в електричній лінії, виконується різна кількість вимірювань, зазвичай, від 5 до 15-ти. Результатом вимірювання ізоляції основні показники, величина яких впливає на прийняття рішення про придатність ізоляції та можливу її заміну:
Опір ізоляції постійного струму визначається за допомогою вимірювання струму витоку, що проходить через ізоляцію під час проходження через провідник постійного струму;
Коефіцієнт абсорбції ізоляції — краще перевіряється під час вологої ізоляції;
Коефіцієнт поляризації ізоляції — один з основних показників старіння ізоляції, що вказує на здатність заряджених частинок діелектрика, переміщатися під дією електричного поля
У процесі проведення випробувань електричної системи, ведеться типовий технічний звіт.
Технічний звіт і протоколи випробувань, складені за даними перевірки кожної електричної системи, гарантуються друками електровимірювальної лабораторії, яка проводить перевірку.
Що може статися, якщо не зробити вимірювання опору ізоляції та заземлення?
Сучасний дім обладнаний безліччю електроприладів — пральна машина, посудомийна машина, витяжні системи, електроплита, холодильник, комп'ютер — всього й не перечистиш.
Одна з найважливіших цілей під час встановлення електроприладів — гарантія безпеки для людини. Цю роль виконує заземлення — електричне з'єднання предмета з провідного матеріалу із землею. Основне призначення заземлення є захист людини від ураження електрикою.
Заземлення продовжує термін експлуатації електроприладів, це особливо відчутно під час закупування дорогої техніки, вона слугуватиме набагато довше.
Найбільша небезпека ураження струмом підстережає в місцях підвищеної вологості — на кухні, у ванній.
Якщо в будь-якій частині електропроводки або електроприладу (стиральної машини, чайника тощо) порушать ізоляція, через що фазний дріт торкнеться нульового, відбудеться коротке замикання. Оскільки опору в місці контакту немає, і струм у контакті почне швидко рости, у такий спосіб він розплавить дроти та призведе до небажаних наслідків: від перегоряння приладу до виникнення пожежі.
Для захисту від короткого замикання слугує запобіжник, вставлений у фазний дріт, під час зростання струму він згорить і розімкне ланцюг до того, як відбудеться загоряння. Водночас згорілий запобіжник замінюється новим.
Автоматичні запобіжники в разі короткого замикання розмикають ланцюг за допомогою електромагнітного розчіплювача, що реагує на стриження струму. Ці запобіжники зафіксовані в кожному домі, вони захищають і внутрішній, і зовнішній ланцюг.
Власників окремо господарських будинків, приватних котеджів і дач підстережає така потенційна загроза, як удар блискавкою. Щорічно на землі відбувається приблизно 44 тис. гроз. І водночас кожен сек. 2000 змійок вдаряється в землю.
Що ж може статися, якщо блискавка потрапить у ваш дім?
Добре заземлені будівлі залишаться неушкодженими. Однак, якщо ви не подбали про заземлення, то результати такої безтурботності мають ймовірність обійтися дуже дорого: у кращому разі необхідно буде викинути всю техніку, у гіршою може статися пожежа.
А якщо це станеться вночі, то сумніви щодо доцільності заземлення відпадуть самі собою.
Необхідно взяти до уваги той факт, що ефективність заземлювача залежить від ґрунтових умов, з цієї причини заземлювачі підбираються відштовхуючись від розрахунків для конкретного ґрунту.
Для монтажу захисного заземлення необхідно обов'язково покликати професіоналів, які проведуть усі необхідні розрахунки та нададуть найвідповідніше рішення саме для вашого дому.
Це стане слугувати вам гарантією захищеності сім'ї та всього вашого майна.
Запрошуємо до взаємовигідної співпраці енергетиків і відповідальних за електрогосподарство підприємств і організацій та інженерів технічних служб.
- Ціна: Ціну уточнюйте